newslider5

Winning Candidates 2019-20

Name of Participants(Girls)Name of SportsName of Participants(Boys)Name of Sports
1st Urvashi Rajpurohit
2nd Radha Kumari
100 Meter(Girls)1st Divesh Kumar
2nd Prince Gurjer
100 Meter(Boys)
1st Najma Bano
2nd Cyndrella
3rd Radha Kumari
Discuss Throw(Girls)1st Vinay Raj
2nd Sunil Kumar
3rd Sanjay Saini
Discuss Throw(Boys)
1st Radha Kumari
2nd Urvashi Rajpurohit
3rd Cyndrella
Long-Jump(Girls)1st Prince Gurjer
2nd Farhan Chippa
3rd Deepak Kumar
Long-Jump(Boys)
1st Cyndrella
2nd Nancy Bundella
3rd Kiran Mahavar
Shot-Put(Girls)1st Vinay Raj
2nd Sunil Kumar
3rd Anil (BCA 3rd yr)
Shot-Put(Boys)
1st Najma Bano
2nd Nancy Bundela
3rd Kiran Mahavar
Javelin Throw(Girls)1st Sunil Kumar
2nd Hitesh (Bca 2nd yr)
3rd Piyush jeengar
Javelin Throw(Boys)
1st Onika Rana
2nd Susan
Badminton (Girls)1st Prince Gurjar
2nd Tulsi Ram
Badminton(Boys)
1st Kiran Mahavar
2nd Onika Rana
Table Tennis(Girls)1st Prince Gurjar
2nd Prateek Chanchalani
Table Tennis(Boys)
1st Kiran Mahavar
2nd Sonal Jha
Carrom(Girls)1st Dinesh
2nd Farhan Chippa
Carrom(Boys)
1st Sonal Jha
2nd Nancy Bundella
Chess(Girls)1st Prince Gurjer
2nd Vinay Raj
Chess(Boys)

Winning Teams 2019-20

Name of Participants(girls)Name of SportsName of Participants(Boys)Name of Sports
Asha Soni(BCA 1st yr)
Onika Rana(BCA 1st yr)
Urvashi Rajpurohit(BCA 1st yr)
Kiran Mahavar(BCA 1st yr)
Relay Race(Girls)Prince Gurjer(BCA 2nd yr)
Sanjay Saini(BCA 2nd yr)
Hitesh (BCA 2nd yr)
Piyush Jengar(BCA 1st yr)
Relay Race(Boys)
Radha Kumari(BCA 1st yr)
Durga Bai(BCA 2nd yr)
Neha Morwal(BCA 1st yr)
Pushpa Kumari(BCA 2nd yr)
Najma Bano(BCA 1st yr)
Sonal Jha(BCA 3rd yr)
Volly Ball(Girls)Prince Gurjar(BCA 2nd yr)
Hitesh Kumar(BCA 1st yr)
Vipul (BSc Maths 1st yr)
Piyush Jengar(BCA 1st yr)
Sanjay Saini(BCA 2nd yr)
Vinay Raj(BCA 1st yr)
Volly Ball(Boys)
Cyndrella(BCA 3rd yr)
Neha Morwal(BCA 3rd yr)
Asha Soni(BCA 1st yr)
Monal (BCA 1st yr)
Najma Bano(BCA 1st yr)
Nancy Bundella(BCA 3rd yr)
Sonal Jha(BCA 3rd yr)
Kabaddi(Girls)Emrose(BSc BIO 1st yr)
Divesh Kumar(BCA 1st yr)
Prince Gurjer(BCA 2nd yr)
Chetan(BCA 1st yr)
Sanjay Saini(BCA 1st yr)
Vinay Raj(BCA 3rd yr)
Kabaddi(Boys)
Onika Rana(BCA 1st yr)
Urvashi Rajpurohit(BCA 1st yr)
Nandini(BSc BIO 1st yr)
Ritika(BSc BIO 1st yr)
Radha Kumari(BCA 1st yr)
Neha Morwal(BCA 1st yr)
Priya(BCA 1st yr)
Kiran Mahavar(BCA 1st yr)
Cyndrella(BCA 3rd yr)
KHO-KHO(Girls)Anil(BCA 1st yr)
Prince Gurjer(BCA 2nd yr)
Raghunath(BCA 1st yr)
Tulsi Ram(BCA 2nd yr)
Vinay Raj(BCA 3rd yr)
Deepak K.(BCA 3rd yr)
Hitesh(BCA 1st yr)
Piyush Jengar(BCA 1st yr)
Sunil Kumar(BCA 1st yr)
KHO-KHO(Boys)
Cyndralla(BCA 3rd yr)
Pushpa(BCA 2nd yr)
Badminton Doubles(Girls)Prince Gurjer(BCA 2nd yr)
Sanjay Saini(BCA 2nd yr)
Badminton Double(Boys)